W SPTE kochamy książki i zwierzęta!

Uczniowie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego lubią szkolną bibliotekę – wystarczy uchylić jej drzwi, by się o tym przekonać. Każdy, kto zerknie do biblioteki na przerwie, zobaczy nie tylko panią bibliotekarkę i półki pełne kolorowych książek, ale przede wszystkim uczniów pochylonych nad książkami przy stolikach albo wygodnie rozłożonych na pufach w każdym zakamarku między regałami. A zajrzeć warto – to naprawdę piękny widok!


 

Swoje czytelnicze sympatie uczniowie i ich rodzice okazują również chętnie biorąc udział we wszelkich akcjach i konkursach organizowanych przez bibliotekę. W miniony piątek podsumowaliśmy te, które udało się zorganizować w pierwszym semestrze roku szkolnego, odbyły się one w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego SPTE jest jednym z beneficjentów.

     

Podsumowaliśmy zbiórkę makulatury. W tym roku udało nam się zebrać prawie 6 ton tego surowca wtórnego, to tak jakby na szkolnych korytarzach zamieszkało 13 dorosłych wielbłądów dwugarbnych albo 16 wielbłądów jednogarbnych, albo 11 rekinów żarłaczy, albo jedna orka z małym orczątkiem. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę!  Klasy, które osiągnęły najlepszy wynik otrzymały słodki upominek, a najlepsi papierozbieracze wzięli udział w sesji zdjęciowej – ich zdjęcia zdobią już ściany biblioteki, a oni sami trzymali nagrody i dyplomy.

 

Nagrodziliśmy również uczniów, którzy wzięli udział w konkursach: „Postać baśniowa lub legendarna w generatorze kart” oraz „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”. Nagrodzone prace można podziwiać w gablocie na drugim piętrze.

 

A że uczniowie SPTE kochają nie tylko książki, ale też zwierzęta, podsumowaliśmy także zbiórkę na rzecz schroniska dla czworonogów. Mogliśmy wysłuchać historii o zwierzakach przygarniętych przez naszych Uczniów.

Dziękujemy za zaangażowanie we wszystkie akcje. Jesteście wspaniali!

 

Alicja Czauderna

Scroll to Top