Bookcrossing w SPTE

W Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego kochamy książki, a biblioteka jest naprawdę ważnym miejscem. Zawsze tam pełno, zawsze gwarno – chciałoby się napisać, ale wiadomo: w bibliotece obowiązuje cisza, zatem i rozmowy są prowadzone ściszonymi głosami.

Jednak Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich postanowiliśmy uczcić z pełną mocą!  23 kwietnia postanowiliśmy zadbać o książki, które nudzą się na naszych półkach,  te, po które już nie sięgamy, bo albo z nich wyrośliśmy, albo były nietrafionymi prezentami. Książka ma sens tylko w parze z czytelnikiem – to rzecz oczywista! W ramach świętowania zorganizowaliśmy zatem szkolną edycję bookcrossingu – przynieśliśmy do szkoły samotne, nieczytane już przez nas książki, by dać im szansę na drugie życie. Miło było popatrzeć na to,  jak odnajdują nowych przyjaciół. Książki, które czuły się niepotrzebne, dla kogoś właśnie tego dnia stały się prawdziwym skarbem! A ile było rozmów o książkach i czytaniu nad bookcrossingowym stolikiem. Ile wymienionych czytelniczych opinii i recenzji. Ile radości z odnalezienia
książek, o których dawno już marzyliśmy, a na które jakoś trafić nie mogliśmy.  Ile radości tych, którzy książki przynieśli, bo nieczytane od dawna, a teraz przez kogoś przygarnięte. Czy można sobie wyobrazić lepsze Światowego Dnia Książki uczczenie?

Alicja Czauderna

Scroll to Top