Zajęcia dodatkowe

Jak w kilku słowach opisać ofertę zajęć dodatkowych w SPTE?

RÓŻNORODNA, ATRAKCYJNA, BOGATA, INTERESUJĄCA …

W obecnym roku szkolnym w planie lekcji można znaleźć aż ponad 20 różnych kółek zainteresowań. Wszystkie te zajęcia są organizowane w ramach oferty szkoły, bez dodatkowych opłat.

Oczywiście część kółek jest skierowana tylko do poszczególnych klas, ale każde dziecko z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

W klasach młodszych większość zajęć nastawiona jest na rozwój motoryki małej i dużej (kółko plastyczne, origami, muzyczne, taneczne, sportowe, teatralne), choć niewątpliwie staramy się też zaspokoić u naszych uczniów ich ciekawość świata (kółko przyrodnicze, zajęcia „Potrafię więcej”, kółko gier) oraz pęd do nowych technologii (wykorzystanie programowania w pracy z robotami PHOTON czy zestawami LEGO® Education SPIKE).

Na kółku „Metody efektywnej nauki” dzieci uczą się jak skutecznie się uczyć, a na zajęciach „Emocje” ucząc mówić się o własnych potrzebach i uczuciach, rozwijają tak ważne we współczesnym świecie umiejętności społeczne.

W klasach starszych oprócz zajęć artystycznych (kółko teatralne, plastyczne, chórek, ukulele) proponujemy kilka kółek przedmiotowych, jak kółko historyczne, przyrodnicze, geograficzne, czy matematyczne „Strefa Myślenia”. Można też zapoznać się z podstawami języka czeskiego, podszkolić język angielski, zostać redaktorem szkolnej gazetki, nauczyć się modelowania przestrzennego i obsługi drukarki 3D.

Nie zapominamy też o uczniach potrzebujących pomocy i dodatkowego wsparcia w nauce. W klasach I-III prowadzone są zajęcia dodatkowe z wychowawcą, a w klasach IV-VIII konsultacje z poszczególnych przedmiotów.

Dzięki różnym projektom unijnym, innym programom oraz Radzie Rodziców udało nam się doposażyć szkołę w ciekawe pomoce dydaktyczne, dzięki którym zajęcia – zarówno obowiązkowe, jak i dodatkowe – mogą być prowadzone w sposób nowoczesny, ciekawy, innowacyjny, angażujący wszystkich uczniów.

Scroll to Top