• 30714224_1792357574405562_2466679960966791168_n.jpg

23 kwietnia uczciliśmy Światowy Dzień Książki, organizując tradycyjną już w naszej szkole akcję wymiany książek.

Choć Percy Jackson to dosyć tajemnicza postać, okazało się, że przed naszą drużyną, która reprezentowała nas podczas Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego, nie ma on większych tajemnic.

Już po raz kolejny nasza szkoła współorganizowała konferencję metodyczną dla nauczycieli z  regionu cieszyńskiego i jastrzębskiego. Tym razem znamienici goście, w osobach prof. Daniela Kadłubca, dr Renaty Putzlacher-Buchtovej oraz mgr. Wojciecha Grajewskiego, podjęli się analizy tematów ukrytych pod ogólnym tytułem „Śląsk Cieszyński w literaturze ludowej”. W spotkaniu uczestniczyło ok. czterdziestu nauczycieli.

Ewa Mrowiec

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego coraz lepiej radzą sobie z czytaniem, dzięki pracy nauczycieli i rodziców stanął przed nimi otworem cały świat zamknięty do tej pory  w książkach. To czas, by najmłodszych uczniów  uroczyście pasować na czytelników szkolnej biblioteki.

Już od wielu lat w naszej szkole spotykają się pasjonaci czytania i książek, chociaż trzeba to szczerze przyznać grupka uczniów z pierwszego naboru niemalże w stu procentach opuściła szkołę, ponieważ rozpoczęła nowy etap edukacyjny. Okazało się jednak, że szkoła „wzbogaciła się” o nowe dzieci, dla których książka jest synonimem ciekawie spędzonego czasu.