• DSC01833.jpg
  • DSC01835.jpg
  • spte_ban04.jpg

 

Empik ogłosił konkurs dla bibliotek szkolnych „Tysiąc powodów, by czytać”, aby wziąć  udział w konkursie należało przygotować z uczniami scenkę, która mogłaby być okładką dowolnej książki dla dzieci, uwiecznić tę sytuację na zdjęciu i zgłosić szkołę. W SPTE każdy powód, by czytać jest dobry, a jeśli tych powodów znajdzie się tysiąc… Ho, ho! 


Kochani, w tym roku organizatorzy akcji "Jak nie czytam, jak czytam!" postawili przed nami nie lada wyzwanie, wyznaczając datę bicia rekordu w równoczesnym czytaniu na 1 czerwca. To taki dzień, w którym nie wszyscy jesteśmy w szkole.

W SPTE podsumowaliśmy kolejną, tradycyjną już zbiórkę makulatury, która odbywa się pod hasłem: „Książka za papier”. Uczniowie i rodzice jak zwykle nie zawiedli, w tym roku udało nam się zebrać 8180 kg makulatury!

12 maja drużyna SPTE wzięła udział w konkursie czytelniczym przygotowanym przez panią Małgorzatę Skałkę z SP4, którego współorganizatorem jest Biblioteka Miejska w Cieszynie.

W SPTE kwiecień okazał się miesiącem prezentów, ponieważ w czasie jego trwania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy inicjał, zorganizowanego przez panie Ewę Mrowiec oraz Annę Walicę.