• 30714224_1792357574405562_2466679960966791168_n.jpg

Na przełomie maja i czerwca odbył się szkolny konkurs biblioteczny na projekt najciekawszego ekslibrisu, czyli znaku własnościowego książki, na którym umieszcza się napis (do wyboru) „Ex Libris ….”, „Ekslibris…”, „Z książek…” lub „ Z księgozbioru…” z imieniem i nazwiskiem właściciela oraz rysunkiem odzwierciedlającym jego zainteresowania.

23 kwietnia uczciliśmy Światowy Dzień Książki, organizując tradycyjną już w naszej szkole akcję wymiany książek.

Choć Percy Jackson to dosyć tajemnicza postać, okazało się, że przed naszą drużyną, która reprezentowała nas podczas Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego, nie ma on większych tajemnic.

Już po raz kolejny nasza szkoła współorganizowała konferencję metodyczną dla nauczycieli z  regionu cieszyńskiego i jastrzębskiego. Tym razem znamienici goście, w osobach prof. Daniela Kadłubca, dr Renaty Putzlacher-Buchtovej oraz mgr. Wojciecha Grajewskiego, podjęli się analizy tematów ukrytych pod ogólnym tytułem „Śląsk Cieszyński w literaturze ludowej”. W spotkaniu uczestniczyło ok. czterdziestu nauczycieli.

Ewa Mrowiec

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego coraz lepiej radzą sobie z czytaniem, dzięki pracy nauczycieli i rodziców stanął przed nimi otworem cały świat zamknięty do tej pory  w książkach. To czas, by najmłodszych uczniów  uroczyście pasować na czytelników szkolnej biblioteki.