• DSC05192.jpg

W roku 2022 w SPTE do egzaminu ósmoklasisty przystępowało 50 uczniów, w tym 49 pisało arkusze standardowe, a jedna uczennica z Ukrainy arkusze dostosowane (polecenia po ukraińsku).

Nasi uczniowie są wyjątkowi! Zawsze cieszymy się z każdego ich sukcesu, dzisiaj możemy się pochwalić talentami pisarskimi naszych uczennic, które zostały docenione w Międzynarodowym Konkursie Literackim „Zostań pisarzem z…” organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie. Nikola Górniak zajęła w tym konkursie pierwsze miejsce, a Zuzanna Korcz zdobyła wyróżnienie.

W naszej szkole każdy uczeń ma jakiś talent, pasję, zdolności. Niedawno okazało się, że Kornelia Berek – uczennica klasy ósmej to urodzona poetka! Zadając w tytule swojego wiersza pytanie: „Ile waży Szczęście?”, opisała poetycko losy swojego pradziadka i została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd” w kategorii wiersz.

Zarząd Towarzystwa Ewangelickiego im. ks. Franciszka Michejdy gorąco dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom za wsparcie związane z dostosowaniem mieszkań dla osób, które przybyły do nas z Ukrainy.

Treść podziękowania.

Nasi uczniowie są wyjątkowi. Każdy ma jakiś talent, pasję, hobby, każdy może się czymś pochwalić. Dzisiaj to my chwalimy się naszymi Laureatami  i Finalistką Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. To doprawdy nie byle jakie osiągnięcie, każdy, kto miał styczność z tymi konkursami, przygotowanymi przez kuratoria, doskonale wie, jakie to wyzwanie. Każdy laureat i finalista takiego konkursu musi się wykazać wiedzą wykraczającą poza wiadomości uzyskiwane na lekcjach, poświęcić dodatkowy czas na przygotowania do wyzwania, wykazać się prawdziwą pasją, po prostu być mistrzem.

Oto nasi tegoroczni mistrzowie:

Anna Twardzik – Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Paweł Teper – Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii

Katarzyna Kaczmarek – Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki