• DSC05192.jpg

Czerwiec to dla większości uczniów radosny czas, ale dla niektórych jest to czas pożegnania ze szkołą podstawową. W tym roku progi naszej szkoły opuści pięćdziesięciu ósmoklasistów. To wspaniali, mądrzy, ciekawi świata młodzi ludzie, gotowi na nowe wyzwania. Nasi absolwenci są dobrze przygotowani do dalszej edukacyjnej wędrówki, dzięki własnemu zaangażowaniu, pracy nauczycieli pełnych pasji, opiece wspaniałych wychowawców – pani Renaty Mróz i pana Piotra Sikory, dzięki dodatkowym godzinom przygotowań do egzaminu ósmoklasisty. Wiemy, że poradzą sobie także z językami obcymi – mieli przecież zwiększoną ilość godzin języka angielskiego, a drugiego języka obcego uczyli się już od czwartej klasy! I chociaż niektórzy z nich dołączyli do naszych zespołów później, w SPTE dbamy o to, by mieli równe szanse i mieli okazję zniwelować wszelkie różnice. 

W dniach od 13.06.-15.06.2022 r. ósmoklasiści zwiedzali Warszawę podczas 3-dniowej wycieczki dofinansowanej z programu MEiN "Poznaj Polskę".

Klasa 8a  miała wyjątkową okazję przyjrzenia się pracy sędziego i prawników podczas rozprawy sądowej. Po powitaniu przez Prezes Sądu Rejonowego w Cieszynie – panią Magdalenę Adamiec-Madej uczniowie obserwowali przebieg rozprawy prowadzonej pod przewodnictwem doświadczonego sędziego Piotra Stanclika, gdzie jedną ze ston reprezentował mecenas Piotr Bogaczyk.

Jest tylko jedna szkoła w Cieszynie, w której z okazji Dnia Dziecka kilku odważnych nauczycieli zostaje na noc w szkole z uczniami klas 4-8.

 

Uczniowie klas ósmych powoli oswajają się z myślą, że to już ostatnie dni
w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego, a i my - nauczyciele, próbujemy do tej myśli przywyknąć.

Przed naszymi dzielnymi ósmoklasistami już wkrótce jeszcze jedno wyzwanie – napisanie egzaminu podsumowującego pracę w szkole podstawowej. Staramy się robić wszystko, by ta sytuacja była dla nich jak najmniej stresująca, dlatego za nimi trzy próbne egzaminy, podczas których mieli szansę oswoić się z arkuszami i procedurami.