fbpx
  • DSC05192.jpg

W SPTE dobrze wiemy, że dzieci są ważne i mają swoje prawa. Przypomniał o tym pan Błażej Zabielski, który na lekcjach wiedzy o społeczeństwie zainspirował uczniów do stworzenia plakatów i ulotek związanych z Konwencją o prawach dziecka.

Dorosły mówi: „Nie krzycz, skup się, popatrz, dlaczego przeszkadzasz…”

Dziecko myśli: „Trudne, nudne, po co mi to, znowu pisanie, co jeszcze wymyśli, czepia się…”

Obserwując dzieci podczas zajęć, zauważyliśmy, że ich zaangażowanie spada. Bodźce, informacje, ekrany, którymi „bombardowane” są z każdej strony, mają niekorzystny wpływ na sposób myślenia, przetwarzania i postrzegania rzeczywistości, czego efektem są: słaba koncentracja uwagi, ograniczone zapamiętywanie przekazywanych treści i nieumiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy.

Mówi się: „Takie czasy, takie pokolenie, takie życie…”  Ale czy tak musi być?

Rozważając te kwestie i mając świadomość wpływu na młode pokolenie, nie ustajemy w poszukiwaniu rozwiązań, które wyposażą dzieci w kompetencje przyszłości.

 

Piosenka dla Babci i Dziadka z okazji ich święta przez trzecioklasistów.
Kochani, żyjcie nam 100 lat, bądźcie zdrowi i szczęśliwi - tego życzą Wam wnuczęta.

Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego to szkoła otwarta: na różnorodność, zmiany, wiedzę, zabawę, świat, na wszystkich i na każdego!

Tradycyjnie już wraz z Nowym Rokiem otwieramy nasze drzwi jeszcze szerzej niż zwykle, po to, by mogli do nas zajrzeć ze swoimi pociechami rodzice dzieci, które od września rozpoczną swoją szkolną przygodę oraz ci, którzy rozważają zmianę szkoły swojego dziecka.

Zapraszamy serdecznie na cykl wydarzeń przygotowanych specjalnie dla Was, czekamy na Was zawsze o godzinie 17.00:

02.02.2023r. (czwartek) - CYRK - poznaj języki obce
03.03.2023r. (piątek) - LABORATORIUM - pobaw się nauką
31.03.2023r. (piątek) - SCENA - odkryj w sobie artystę

Zajrzyjcie do nas, zobaczcie naszą szkołę i naszą pracę, zastanówcie się i zostańcie z nami na dłużej! Na wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszej szkolnej gromadki, czekamy z niecierpliwością!

 

W ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI nasza szkoła otrzymała 74 400 zł na wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne.

W SPTE stawiamy na kreatywność, różnorodność metod nauczania, nowoczesność i działania praktyczne. Dlatego pozyskane pieniądze wykorzystaliśmy na pomoce, które sprawią, że lekcje, kółka zainteresowań i zajęcia świetlicowe będą jeszcze ciekawsze.