Sukces Michaliny!

W grudniu odbył się etap szkolny matematyczno-plastycznego konkursu pt. „Matematyka – Lubię to!” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Najlepsze prace zostały wysłane do Wrocławia, gdzie dokonano ostatecznej oceny. Jurorami byli nauczyciele matematyki i pracownicy wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Sukces Michaliny! Czytaj więcej »

Spotkanie autorskie

28 LUTEGO O 9.45 będziemy gościć Waldemara Cichonia autora serii książek o kocie Cukierku w spotkaniu wezmą udział uczniowie klas 1-3 Autor opowie o pracy pisarza, o procesie powstawania książki, przeczyta fragment przygód kota Cukierka, odpowie na pytania. Po spotkaniu będzie można kupić książki o Cukierku (20 zł. egzemplarz) i uzyskać imienną dedykację z autografem. 

Spotkanie autorskie Czytaj więcej »

Bal karnawałowy

12 stycznia w naszej szkole było bajkowo i kolorowo. Po salach i korytarzach biegały księżniczki, wróżki, rycerze, wojownicy, misiaki i zwierzaki. Nie zabrakło też gości z różnych kontynentów oraz sławnych postaci ze świata sportu i filmu.

Bal karnawałowy Czytaj więcej »

Koncert świąteczny

30 grudnia 2016 r. w cieszyńskim teatrze im. Adama Mickiewicza odbył się koncert „Dzieci śpiewają kolędy”. Naszą szkołę tradycyjnie reprezentował zespół ksylofonistów i chór pod dyrekcją pani Grażyny Mrowiec, a dzieciaki dzielnie wspierali utalentowani wokalnie nauczyciele. 

Koncert świąteczny Czytaj więcej »

Adwentowy czas…

Gdy w poniedziałkowy ranek szkolny dzwonek oznajmił czas na pierwszą lekcję, zamiast zasiąść w ławkach i rozpocząć naukę, zgromadziliśmy się na korytarzu, aby przez kilka chwil zastanowić się do czego służy…zegar? „Jak to do czego? Aby odmierzać czas.” – odpowiedziały dzieci paniom katechetkom, które przypomniały, iż przeżywamy teraz szczególny czas… adwentowy. Szukaliśmy wspólnie sposobów, jak go

Adwentowy czas… Czytaj więcej »

wink

Żelusiowe laboratorium

28 listopada klasa 2a gościła w progach Biblioteki Miejskiej. To już kolejne ciekawe spotkanie z nauką, a tym razem drugoklasiści zawędrowali do krainy chemii. Co tu dużo mówić – chemia w 2 klasie – zdecydowanie wyprzedzamy reformę edukacji                                                               

Żelusiowe laboratorium Czytaj więcej »

Scroll to Top