Hej kolęda, kolęda …

Po raz kolejny organizowaliśmy razem z Przedszkolem Towarzystwa Ewangelickiego koncert „Dzieci śpiewają kolędy” w cieszyńskim teatrze. To wydarzenie zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Wspólne kolędowanie pozwala na celebrowanie Bożego Narodzenia śpiewem i muzyką, która jest nieodzownym elementem wszelkiego świętowania.

Podczas koncertu – oprócz dzieci z naszej szkoły i naszego przedszkola – występują chóry dziecięce diecezji cieszyńskiej. W tym roku 4 stycznia kolędowały z nami chóry z Cisownicy, Bażanowic, Goleszowa i Wisły Jawornika.

Koncert rozpoczęli uczniowie SPTE – Hania Laskowska, Tobiasz Popiołek, Anastazja Rucka, Maks Siwy, Amelia Kamińska, Joanna Wysocka, Adam Szlaur i Marta Wanicka – tańcem gwiazdy betlejemskiej do pastorałki „Carl of the bells” pod kierunkiem p. Bogusławy Cholewy-Gałuszki. Później Kalina Czauderna i Oliwia Wolczyńska przygotowane przez p. Alicję Czaudernę przywitały publiczność recytacją i życzeniami. Nie zabrakło naszego szkolnego chóru prowadzonego przez p. Grażynę Mrowiec, a także zespołu muzycznego, który grał na wibrafonach, ukulele i dzwonkach.
Natomiast drugą część koncertu Anastazja Rucka, Filip Popiołek i Amelia Kamińska rozpoczęli życzeniami gwarowymi, co bardzo rozbawiło publiczność. Atmosferę świąteczną dopełniła choinka oraz piękna dekoracja p. Urszuli Górnickiej-Hermy.
Było świątecznie, refleksyjnie i radośnie.

Dziękujemy panu Dariuszowi Chmielowskiemu za udostępnienie zdjęć.

Joanna Gibiec

Scroll to Top