Rodzinne spotkanie świąteczne.

Cieszymy się na nadchodzący świąteczny czas, a radość to taki niematematyczny twór, który najbardziej się mnoży, kiedy jest dzielona. Tak więc nauczyciele i uczniowie SPTE postanowili podzielić się radością z całymi rodzinami – bo przecież wszyscy tworzymy wielką społeczność SPTE.

We wtorkowe popołudnie spotkaliśmy się wszyscy, by wysłuchać życzeń pani dyrektor – Joanny Gibiec, obejrzeć przedstawienie „Dziecko” w wykonaniu starszego kółka teatralnego pod opieką pani Alicji Czauderny, wysłuchać pastorałki przygotowanej przez chórek prowadzony przez panią Grażynę Mrowiec, obejrzeć niezwykły taniec i wysłuchać oryginalnych życzeń gwarą przygotowanych przez uczestników młodszego kółka teatralnego, którym opiekuje się pani Bogusława Cholewa-Gałuszka.

Tworząc jeden wielki chór zaśpiewaliśmy kolędy, a na koniec podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Wspólnie spędzony czas, to najlepszy sposób na obudzenie świątecznej atmosfery!

Przedstawienie pt. „Dziecko” było okraszone elementami humorystycznymi, ale przede wszystkim skłaniało do refleksji, przenosząc cud betlejemskich narodzin do czasów współczesnych. Przygotowując spektakl, pani Alicja Czauderna i jej młodzi aktorzy dyskutowali nad tym, że to wyjątkowe Dziecko – Bóg, który stał się człowiekiem, nie przez wszystkich zostało przywitane z otwartymi ramionami. A co by było, gdyby dziecko pojawiło się dzisiaj, we współczesnym świecie? W kościele? U pary, która chciała adoptować dzieci, ale pochłonęła ją praca? U bogatej bizneswoman? Wśród współczesnych kobiet u kosmetyczki? W supermarkecie? Wśród innych dzieci?
A co by było, gdyby DZIECKO pojawiło się na progu Waszego domu?

Alicja Czauderna

Scroll to Top