Na narodową nutę

11 listopada to dzień szczególny dla wszystkich Polaków, również dla tych najmłodszych, którzy uczą się w szkole podstawowej.
W SPTE uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości śpiewająco. W Przeglądzie Piosenki Patriotycznej mogliśmy usłyszeć pieśni skoczne, marszowe, zagrzewające do boju, ale też nostalgiczne i pełne jesiennej zadumy, łączył je jeden temat: ojczyzna.

Młodzi artyści doskonale wywiązali się z zadania, udowadniając, że słowo Polska potrafią odmienić przez wszystkie przypadki i wyśpiewać na każda możliwą nutę. Było pięknie, wzruszająco i zaskakująco. Dobrze jest zatrzymać się czasem w codziennej szkolnej gonitwie, by odkryć jak wiele mądrych tekstów i pięknych melodii powstało wokół najważniejszego dla każdego Polaka słowa.


Słuchając „Mazurka Dąbrowskiego” wyśpiewanego do ostatniej zwrotki przez wszystkich uczniów SPTE można było poczuć dumę i wzruszenie. I choć jesteśmy tak różnorodni jak śpiewane przez nas piosenki, najpiękniejsze jest to, że potrafimy dostrzec to, co nas łączy!

Alicja Czauderna

Scroll to Top