Wybieramy Samorząd Uczniowski

Nasi uczniowie są jeszcze zbyt młodzi, by wziąć udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych, ale w SPTE doskonale wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie na to, by rozmawiać o tym, co ważne.

Chcemy kształcić świadomych, zaangażowanych społecznie młodych ludzi, dlatego przy okazji wyborów do Samorządu Szkolnego pan Błażej Zabielski – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie opowiedział uczniom klas 4-8 o tym, jak wyglądają wybory do parlamentu, co to jest referendum, dlaczego tak ważne jest, by każdy uprawniony oddał swój głos. Dlaczego podczas głosowania powinniśmy się kierować własnymi przekonaniami a nie opinią innych, wytłumaczył co to jest głos nieważny, wyjaśnił, czym różnią się wybory parlamentarne od prezydenckich i zachęcił uczniów, by wybrali się wraz z rodzicami na wybory, aby z bliska poobserwować, jak one przebiegają. Odpowiedział też na pytania uczniów.

Po tym interesującym wykładzie nastąpiła szkolna debata wyborcza: swoje programy zaprezentowali kandydaci na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego szkoły. Startujący w wyborach szkolnych uczniowie musieli się zmierzyć nie tylko z pytaniami prowadzącej debatę, ale też z pytaniami pozostałych uczniów.

Jesteśmy bardzo dumni z wszystkich kandydatów, pokonali tremę przed publicznym wystąpieniem i rzeczowo odpowiadali na zadane pytania. Mamy nadzieję, że podczas naszych wyborów nie będzie głosów nieważnych i trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów! Już wkrótce dowiemy się, kto z nich był najbardziej przekonujący.

Alicja Czauderna

Scroll to Top