Jak w kilku słowach opisać ofertę zajęć dodatkowych w SPTE?

Zajęcia dodatkowe w SPTE – YouTube

Jak w kilku słowach opisać ofertę zajęć dodatkowych w SPTE?

RÓŻNORODNA, ATRAKCYJNA, BOGATA, INTERESUJĄCA …

W obecnym roku szkolnym w planie lekcji można znaleźć aż ponad 20 różnych kółek zainteresowań. Wszystkie te zajęcia są organizowane w ramach oferty szkoły, bez dodatkowych opłat.

Oczywiście część kółek jest skierowana tylko do poszczególnych klas, ale każde dziecko z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

W klasach młodszych większość zajęć nastawiona jest na rozwój motoryki małej i dużej (kółko plastyczne, origami, muzyczne, taneczne, sportowe, teatralne), choć niewątpliwie staramy się też zaspokoić u naszych uczniów ich ciekawość świata („Kuferek Tajemnic”, „Klub Przyrodnika”, „Młody Odkrywca”) oraz pęd do nowych technologii (wykorzystanie programowania w pracy z robotami PHOTON czy zestawami LEGO® Education SPIKE).

Na kółku „Metody efektywnej nauki” dzieci uczą się jak skutecznie się uczyć, a na zajęciach „Emocje” ucząc mówić się o własnych potrzebach i uczuciach, rozwijają tak ważne we współczesnym świecie umiejętności społeczne.

W klasach starszych oprócz zajęć artystycznych (kółko teatralne, plastyczne, muzyczne, chórek, origami) proponujemy kilka kółek przedmiotowych, jak kółko historyczne, przyrodnicze „Klub Przyrodnika”, geograficzne „Odkrywamy Świat”, czy matematyczne „Strefa Myślenia”. Można też zapoznać się z podstawami języka czeskiego, podszkolić język angielski, zostać redaktorem szkolnej gazetki, nauczyć się modelowania przestrzennego i obsługi drukarki 3D, a nawet poznać tajniki robienia dobrych zdjęć.

Nie zapominamy też o uczniach potrzebujących pomocy i dodatkowego wsparcia w nauce. W klasach I-III prowadzone są zajęcia dodatkowe z wychowawcą, a w klasach IV-VIII konsultacje z poszczególnych przedmiotów.

Dzięki różnym projektom unijnym, innym programom oraz Radzie Rodziców udało nam się doposażyć szkołę w ciekawe pomoce dydaktyczne, dzięki którym zajęcia – zarówno obowiązkowe, jak i dodatkowe – mogą być prowadzone w sposób nowoczesny, ciekawy, innowacyjny, angażujący wszystkich uczniów.

Scroll to Top