SPTE – szkoła, która łączy!

Adwent to czas radosnego oczekiwania na świąteczne zapachy, kolory i nuty, i na prezenty też! Ale rzecz jasna najbardziej na to, co dla każdego chrześcijanina najważniejsze: na to, by Słowo stało się Ciałem.  

W naszej wyjątkowej szkole, w której obok siebie uczą się, bawią i rozwijają uczniowie różnych wyznań, doceniamy chyba ten czas szczególnie. Możemy się poznawać na co dzień, przyglądać się sobie i dostrzec to, że tak naprawdę nie różnimy się szczególnie. Podzielamy najważniejsze wartości: otwartość, tolerancję, dobro, pracowitość, tak samo cieszymy się ze świetnej zabawy, która każdego dnia towarzyszy nam w naszej szkole, tak samo doceniamy wiedzę, którą w SPTE zdobywamy.

 

 

W tym roku w adwentowym czasie towarzyszą nam myśli o tych, którzy nie mogą otwarcie wyznawać swojej wiary. Bo troska o skrzywdzonych i tych, którzy mają się w życiu trudniej niż my – to jedna z cech, która łączy nas wszystkich w SPTE. Właśnie dlatego tak chętnie angażujemy się w różnorodne akcje charytatywne. Bo kiedy chcemy dzielić się dobrem, nieważne jest to, co nas różni, ważny jest cel, do którego dążymy.

 

Alicja Czauderna

Scroll to Top