Komers 2022 i pożegnanie klas ósmych

Czerwiec to dla większości uczniów radosny czas, ale dla niektórych jest to czas pożegnania ze szkołą podstawową. W tym roku progi naszej szkoły opuści pięćdziesięciu ósmoklasistów. To wspaniali, mądrzy, ciekawi świata młodzi ludzie, gotowi na nowe wyzwania. Nasi absolwenci są dobrze przygotowani do dalszej edukacyjnej wędrówki, dzięki własnemu zaangażowaniu, pracy nauczycieli pełnych pasji, opiece wspaniałych wychowawców – pani Renaty Mróz i pana Piotra Sikory, dzięki dodatkowym godzinom przygotowań do egzaminu ósmoklasisty. Wiemy, że poradzą sobie także z językami obcymi – mieli przecież zwiększoną ilość godzin języka angielskiego, a drugiego języka obcego uczyli się już od czwartej klasy! I chociaż niektórzy z nich dołączyli do naszych zespołów później, w SPTE dbamy o to, by mieli równe szanse i mieli okazję zniwelować wszelkie różnice. 

Nasi ósmoklasiści pożegnali się z nami nie tylko polonezem, ale zatańczyli również walca oraz cha-chę – te taneczne popisy były możliwe dzięki lekcjom tańca towarzyskiego prowadzonym w ramach zajęć wychowania fizycznego.

Co ich czeka w przyszłości? Tego nie wiemy, wiemy, że aż 63 % spośród nich wybrało Liceum Towarzystwa Ewangelickiego, będą oni mieli nieco spokojniejszy wakacyjny czas niż inni kandydaci do tej uznanej szkoły średniej, gdyż zwyczajowo uczniowie SPTE nie muszą przechodzić rozmowy kwalifikacyjnej do LOTE.

 

 

 

 

Jednak niezależnie od wyboru naszych absolwentów trzymamy za nich kciuki i wierzymy, że są dobrze przygotowani do dalszej drogi! Bądźcie odważni, rozwijajcie swoje pasje i śmiało spełniajcie swoje marzenia. My zawsze będziemy wam kibicować!

Alicja Czauderna

Scroll to Top