Ślubowanie klas pierwszych w SPTE

 

Dnia 1 września odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Jest ona na stałe wpisana w kalendarz imprez naszej szkoły. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Joanna Gibiec, dotykając piórem, jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów dokonała symbolicznego pasowania wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego.”
Na zakończenie nowi uczniowie zostali obdarowaniu pamiątkowymi dyplomami i rogami obfitości.

 

Cała społeczność szkolna życzy im, by szkoła była dla nich radosnym miejscem do nauki, pracy i zabawy smiley

gm

Scroll to Top