Raj Przyrodnika

29 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie pracowni „Raj przyrodnika”. Sala została wyremontowana i wyposażona, dzięki dotacji   przyznanej w konkursie „Zielona Pracownia 2019”, zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  

Remont trwał przez całe wakacje, a nowe pomoce dydaktyczne docierały do nas przez pierwsze dwa miesiące roku szkolnego.  W tej chwili wszyscy miłośnicy przyrody w nowej pracowni rzeczywiście czują się jak w raju.  Sala zyskała jasny,  estetyczny wygląd i została wzbogacona o nowoczesny sprzęt oraz praktyczne, funkcjonalne wyposażenie.

W pracowni pojawił się nowy komputer i monitor multimedialny. Sprzątanie po naszych szalonych przyrodniczych eksperymentach ułatwia zmywarka zakupiona przez rodziców jednego z uczniów naszej szkoły.

A skoro o eksperymentach i pracach badawczych mowa, trzeba jeszcze wspomnieć, że pracownia wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne: zestawy laboratoryjne do badania czystości wody, gleby i powietrza,  filtry do demonstrowania procesu oczyszczania wody, model liścia oraz akwarium.

W takim otoczeniu, z takim sprzętem nauka będzie zapewne samą radością. Czy łatwiej wejdzie do głowy? Tego nie wiemy, ale może i to zbadamy, bo nowa pracownia zachęca do stawiania pytań, szukania odpowiedzi, badania, eksperymentowania, dociekania i wnioskowania.

 

Krótki filmik, o tym jak powstała pracownia, można zobaczyć tutaj.

Alicja Czauderna, Renata Mróz

Scroll to Top