Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

 

W piątek 4 października nasza szkoła kolejny już raz świętowała Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była zabawa, była rywalizacja i oczywiście była matematyka smiley Uzupełnić działania odpowiednimi iloczynami lub czynnikami, połączyć karty w pary, wykonać obliczenia na laptopie – dla wielu naszych uczniów wykonanie tych zadań to była przysłowiowa „bułka z masłem”. Dla nich przewidziane są słodkie nagrody, bo jak co roku hasło tego dnia to „Tabliczka czekolady za tabliczkę mnożenia”.


Nad poprawnością rachunkową czuwało siedmiu egzaminatorów – Kasia, Kornelia, Janek, dwóch Piotrków, Adam i Tymek – którzy czujnym okiem kontrolowali poczynania uczestników konkursu.

Podczas przerw także można było pogłówkować. Zabawa poległa na uzupełnieniu kodu QR. Aby to zrobić wystarczyło rozwiązać pięć zadań. Liczby będące wynikami, wskazywały które pola kodu QR trzeba zakolorować. Jeśli ktoś zrobił to poprawnie, po zeskanowaniu pojawiał się komunikat „GRATULUJĘ! JESTEŚ MISTRZEM”. Poprawne rozwiązania wezmą udział w losowaniu nagród.

Dziękujemy za wspólną zabawę smiley

Zobacz fotorelację.

mg

Scroll to Top