Zielono nam!

Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na remont i wyposażenie pracowni przyrodniczej!

W  marcu wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach „Zielona Pracownia 2019” na projekt szkolnej pracowni nauk przyrodniczych. Pani Renata Mróz obliczała, przymierzała,  puszczała wodze fantazji, przelewała swoją wizję na papier, wypełniała dokumenty i wszystko tak pięknie na ostatni guzik dopięła, że pod koniec kwietnia dowiedzieliśmy się, iż jesteśmy wśród laureatów konkursu.

W piątek 14 czerwca wzięliśmy udział w uroczystym rozdaniu promes w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Po gali przedstawiciele samorządu szkolnego – Wiktoria i Bartek poszerzali i sprawdzali swoją wiedzę podczas warsztatów i konkursów przygotowanych przez harcerzy, Lasy Państwowe, Śląski Ogród Zoologiczny i inne instytucje i organizacje związane z przyrodą.

 

Oczywiście skupieni byli na zadaniach i wyzwaniach przyrodniczych, ale nie spuszczali z oka promesy. Z zadania wywiązali się wyśmienicie – wraz z panią Renatą dowieźli najistotniejszy dokument do szkoły. I oto jest!

W czasie wakacji rozpocznie się remont i mamy nadzieję, że we wrześniu uczniowie naszej szkoły będą się uczyć przyrody i biologii w pięknej i dobrze wyposażonej pracowni.

ac i rm

Scroll to Top