„Do Hymnu!”

W piątek 26 kwietnia Kościół Jezusowy w Cieszynie wypełniły dźwięki pieśni patriotycznych, które zaintonował potężny, dziecięcy chór złożony z uczniów wszystkich klas naszej szkoły. Śpiewając „Mazurka Dąbrowskiego”, „Odę do radości” i „Rotę”, wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie „Do Hymnu!” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. 

Niezależnie od wyników konkursu już jesteśmy dumni z naszych uczniów – pieśni śpiewane w pięknym wnętrzu kościoła, niesione przez prawie trzysta dziecięcych głosów robiły ogromne wrażenie. Nad całością czuwała niezastąpiona pani Grażyna Mrowiec, która ma jakąś moc nadprzyrodzoną – w kluczowym momencie wpatrywało się w nią tych trzystu uczniów a ich głosy podążały za każdym gestem naszej pani dyrygent. To było magiczne przeżycie!

Fotorelację można zobaczyć tutaj (na portalu ox.pl).

ac

Scroll to Top