Matematyka bez granic 2019

27 lutego uczniowie klas: 5a, 6a i 6b wzięli udział w XXX edycji Międzynarodowego Konkursu Mathematiques sans Frontieres, czyli Matematyka bez Granic.


Konkurs ten organizowany jest pod auspicjami Rady Europy (obecnie odbywa się w 40 krajach całego świata). W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs ma niespotykaną i ciekawą formę. Startują w nim całe zespoły klasowe, które wspólnie rozwiązują 8 (kl.5) lub 9 zadań (kl.6).

Zadania konkursowe nawiązują do konkretnych sytuacji, pokazują zastosowania matematyki w życiu codziennym, ich rozwiązanie wymaga wiedzy matematycznej, wyobraźni, logicznego myślenia, pomysłowości, a także umiejętności językowych, gdyż jedno z 9 zadań jest podane w języku obcym.

Dodatkowo liczy się umiejętność współpracy w grupie. Spełnienie tych wymagań przy ograniczeniu czasowym jest nie lada wyzwaniem nawet dla bardzo zgranego zespołu.

Uczniowie klas 5a, 6a i 6b dzielnie sprostali tym wymaganiom. Dziękujemy im za włożony wysiłek. Teraz cierpliwie czekamy na wyniki.

dg

Scroll to Top