Świąteczne czytanie wrażeniowe

Koniec roku kalendarzowego to okres długiego świętowania, ponieważ wtedy przeżywamy Boże Narodzenie, a następnie uroczyste wejście w Nowy Rok. I chyba większość z nas, jeśli nie każdy, uwielbia ten czas. Czas kiedy możemy odpocząć, spędzić miłe chwile z najbliższymi nam osobami, a także wzajemnie się  obdarować prezentami. Wtedy nawet zmieniamy nastawienie do siebie… i jesteśmy dla wszystkich milsi.

 

Aby utrzymać świąteczną atmosferę po powrocie do szkoły, nasi uczniowie zostali zaproszeni na czytanie wrażeniowe, którego bohaterem był aniołek Gabriel, próbujący dociec, po co właściwie obchodzimy święta, a na dodatek dlaczego Bożonarodzeniowa gwiazdka ukryła się i nie ma ochoty obwieścić początku Świąt Narodzenia Pańskiego.

 

Uczestnicy czytania przez chwilę mogli przypomnieć sobie „magiczną” atmosferę minionych dni, zobaczyć wioskę, w której działa się historia, poczuć zapachy świątecznych wypieków … a co najważniejsze uzyskać odpowiedź na pytanie, jaki jest sens tego świętowania. To oczywiście pamiątka urodzin naszego Zbawiciela!

Mamy nadzieję, że dla wszystkich czas spędzony w bibliotece był naprawdę przyjemny.

 

Dziękujemy też naszym wspaniałym aktorkom – Asi i Ani Postrożnym, Zuzi Korcz i Oli Bogaczyk, które wspaniale odegrały swoje role!      

organizacja zajęć: Ewa Mrowiec, Grażyna Mrowiec

Scroll to Top