Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Jak co roku miesiąc październik w bibliotece szkolnej upłynął pod hasłem obchodzonego na całym świecie wydarzenia, jakim był „Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”. Tegoroczna edycja przebiegła pod znakiem życzeń dla „JUBILATKI”.

Podczas warsztatów uczniowie wysłuchali opowiadania o tajemniczej domowej biblioteczce, w której literaccy bohaterowie „ożywali” w pewnych szczególnych sytuacjach.

Nie zdradzimy jednak co to były za „sytuacje”, bo każdy ma swoją własną domową biblioteczkę, w której z pewnością również takie cuda się zdarzają. Niech więc każdy posiadacz biblioteczki bez wyjątku, sprawdzi, czy tak jest w rzeczywistości, a jeżeli to prawda, niech stworzy własną niezwykłą historię!

Uczestnicy zajęć wykonywali również karty okolicznościowe i składali powinszowania, wśród których znalazły się życzenia, by biblioteka przetrwała przez wiele lat, by zawsze miała wiernych czytelników, a także by każda książka znalazła swojego wielbiciela!

Nic dodać, nic ująć. Wszystko trafione w punkt! Możemy tylko krótko stwierdzić: Niech wszystkie życzenia spełniają się w stu procentach!

 

Organizacja: E. Mrowiec

Scroll to Top