Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2018

Jak co roku w ostatni piątek września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła kolejny raz dołączyła do tej akcji.

Na pierwszej lekcji szkolni egzaminatorzy zapukali do poszczególnych sal, dostarczając mini kartkówkę o nazwie UZUPEŁNIANKA – mnożenia mieszanka. W sali numer 19 rytm liczenia nadawała melodia Kahoota, w sali numer 17 karty z działaniami czekały na swoje pary z wynikami, a podczas przerw na szkolnych korytarzach krążył tabliczkowy patrol.

To wszystko w myśl hasła „Tabliczka czekolady za tabliczkę mnożenia”. Każdy uczeń, który poradził sobie z zadaniami, w nagrodę otrzymał taki słodki prezent.

Odbyła się też konkurencja „Mistrz skakanki”. Wygrała ją Wiktoria z klasy 6a, która cały czas skacząc odpowiedziała na 140 pytań. Tuż za nią uplasował się jej klasowy kolega Sangyeon, który odpowiedział na 121 pytań.

W tym roku postanowiliśmy sprawdzić, czy poza nasza szkołą też znajdą się fani tabliczki mnożenia. Jedna grupa czwartoklasistów udała się więc do LOTE i GTE, aby przepytać starszych kolegów, zaś druga grupa wyruszyła na cieszyński rynek, gdzie przypadkowo spotkani przechodnie ciekawi swoich rachunkowych zdolności, zgodzili się obliczyć kilka przykładów.

To był na prawdę udany dzień!

Zobacz FOTORELACJĘ.

mg

 

Scroll to Top