O dzielnych dziewczynach z SPTE, które niejednego byka potrafią wziąć za rogi:)

Zgodnie z zasadami gramatyki słowo ortografia jest rodzaju żeńskiego. W naszej szkole ta oczywista prawda znalazła w tym roku nader wymowne potwierdzenie w postaci sukcesów trzech szóstoklasistek, dla których pisownia – nawet najtrudniejszych wyrazów – jest przysłowiową bułką z masłem. I tak, jeśli chodzi o szkolne podium ortograficzne, to na jego czele stanęła Tola Glajcar (6b), tytuł wicemistrzyni zdobyła Agata Jaroszek (6a), zaś na trzecim miejscu uplasowała się Amelia Koło (6a).


Końcem maja dziewczyny te reprezentowały także naszą szkołę w IX Cieszyńskim Konkursie Ortograficznym „Bezbłędny w obłędnym Cieszynie”, gdzie drużynowo zajęły II miejsce, zaś indywidualnie Agata Jaroszek również sięgnęła po srebrny medal:), zaś Tola i Amelia zmieściły się w pierwszej dziesiątce!

.. 

Ciekawe jak ta rywalizacja przebiegać będzie w przyszłym roku i czy dostojnej pani ortografii przyjdzie zmienić swój rodzaj.

kks

Scroll to Top