Dzień Tęczy

Klasy piąte realizowały w tym roku szkolnym projekt edukacyjny „Kompetencje na szóstkę”. Jego zwieńczeniem było zaplanowanie i zorganizowanie jakiegoś wydarzenia. Nasz wybór padł na Dzień Tęczy, który przypada 3 kwietnia.

O godzinie zero 🙂 wylosowaliśmy przydział do siedmiu grup – zgodnych z kolorami tęczy. Rozpoczęliśmy od tęczowego Kahoot’a, wszystkie pytania przygotowane przez uczniów związane były z głównym tematem wydarzenia. Trzeba było znac odpowiedź między innymi na takie pytania:

Która ryba ma tęczę w nazwie?

Jak nazywa się bogini tęczy w greckiej mitologii?

Jaki to kolor malachitowy?

Który gatunek papugi jest najbarwniejszy?

Zabawa była przednia, bo i niektóre propozycje odpowiedzi były przezabawne 🙂 Po rozgrywkach z tabletami w dłoniach, przeszliśmy do drugiego zadania: tęczowego ozdabiania pierniczków, punktem kulminacyjnym tych zmagań było schrupanie własnoręcznie wykonanych arcydzieł.

Później w siedmiu grupach i w doskonałych humorach przeszliśmy na boisko szkolne, gdzie czekały na nas kolejne konkurencje: tęczowe malowanie paznokci, tworzenie tęczowego napisu, układanie tęczowych puzzli, tworzenie jak największej ilości słów z liter składających się na zwrot „wielobarwna tęcza”, odwzorowywanie kolorów zgodnie z przygotowanym przepisem (to wcale nie tak łatwo uzyskać konkretny kolor kierując się wskazówkami: wymieszaj dwie krople zielonego z trzema kroplami żółtego i jedną czarnego, a następnie uzyskaną barwą namaluj trzonek lizaka…), poszukiwanie kolorów tęczy na szkolnych korytarzach (każda grupa musiała udokumentować odnalezienie dwóch rzeczy w danym kolorze tęczy za pomocą zdjęć wykonanych telefonem komórkowym – nareszcie mogliśmy bezkarnie używać telefonów!), wymyślanie jak największej ilości nazw kolorów.

Bawiliśmy się wyśmienicie i kolorowo!

ac

FOTORELACJA

Scroll to Top