Inauguracja spotkań „Klubu Moli Książkowych” w roku szkolnym 2017/2018

Już od wielu lat w naszej szkole spotykają się pasjonaci czytania i książek, chociaż trzeba to szczerze przyznać grupka uczniów z pierwszego naboru niemalże w stu procentach opuściła szkołę, ponieważ rozpoczęła nowy etap edukacyjny. Okazało się jednak, że szkoła „wzbogaciła się” o nowe dzieci, dla których książka jest synonimem ciekawie spędzonego czasu.


Grupka uczestników postanowiła zainaugurować działalność Klubu w roku szkolnym 2017/2018 wycieczką! Inicjatorem takiej formy rozpoczęcia był uczeń SPTE i wzorowy harcerz zarazem  – Wojtek Spandel, który świetnie koordynował organizację spotkania.

W Harcerskiej Izbie Tradycji w cieszyńskim Domu Harcerza czekała na nas druhna Julia Gańcza, która opowiedziała nam wiele ciekawostek związanych z historią harcerstwa regionu i omówiła eksponaty w postaci „starych” mundurów, zdjęć i wielu innych przedmiotów. Byliśmy tak zasłuchani, że nawet nie zauważyliśmy, kiedy minęła pełna godzina wizyty!

.

Serdeczne podziękowania należą się: Wojtkowi za świetny pomysł i zaangażowanie, druhnie Julii za „wciągnięcie” nas w niezwykle intersujący harcerski świat a uczestnikom za super zachowanie!

opiekun koła Ewa Mrowiec

 

Scroll to Top