W SPTE dużo czytamy i zwyczaje Zwiadowców znamy!

12 maja drużyna SPTE wzięła udział w konkursie czytelniczym przygotowanym przez panią Małgorzatę Skałkę z SP4, którego współorganizatorem jest Biblioteka Miejska w Cieszynie.


.

W tym roku drużyny cieszyńskich szkół udowadniały, że doskonale znają cykl książek „Zwiadowcy”, po zmaganiach testowych pani Gosia porwała nas do cieszyńskiego garnizonu.  Ależ miny mieli mieszkańcy Cieszyna, którzy właśnie wtedy wybrali się na spacer ulicą Głęboką!  

.

.

Niepewność i zdziwienie powoli ustępowały miejsca pogodnym uśmiechom na widok uczestników konkursu, którzy mieli na sobie stosowne stroje. Reprezentacyjną ulicą miasta sunął korowód zakapturzonych postaci, owiniętych w długie zielone płaszcze, uzbrojonych w łuki i strzały, gdzieniegdzie błysnęła bielą czapka kucharska, czy zazłociła się książęca korona. To był widok!

.

.

W garnizonie uczyliśmy się szyfrować wiadomości, strzelać z łuku, zawiązywać skomplikowane węzły i władać białą bronią. 

.

.

Oczywiście ważne jest, że nasza wspaniała drużyna: Zosia Teper, Janek Twardzik i Olaf Woltman zajęła drugie miejsce, ale jeszcze ważniejsze, że jak co roku konkurs przyniósł nam wiele pozytywnych  emocji i cudownych wrażeń.  Naszemu zespołowi gratulujemy a pani Małgorzacie gorąco dziękujemy!

.

Scroll to Top