O RETY! NA PIERWSZYM MIEJSCU NASZE KABARETY!

Śpieszymy się poinformować wszem i wobec, że nasz debiutancki popis kabaretowy przygotowany przez jedenaścioro „zapaleńców” z kółka teatralnego zajął pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Przeglądzie Form Kabaretowych KabaREJ, zorganizowanym w dniu 28 kwietnia br. przez Szkołę Podstawową nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej.

Tak wysoka nasza lokata cieszy tym bardziej, iż w jury tego konkursu zasiadali prawdziwi „fachowcy” w tej dziedzinie – w tym przede wszystkim aktorzy z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Popis, który prezentowaliśmy nosił tytuł „O rety, kabarety… czyli cieszyńskie wariacje ku uciesze publiczności”. Widzowie mogli się dowiedzieć między innymi, że aparycja nie ma nic wspólnego z … aparatem na zębach, a czeski kveten to tak naprawdę maj! Było tam i trochę cyrku, i nieco sensacji, a nawet i fragment z „Gwiezdnych wojen”, a wszystko to doprawione – rzecz jasna – humorem i naprawdę godną pochwały grą aktorską.

.

Dziękuję tym wszystkim „zapaleńcom”, którzy temu występowi oddali mnóstwo swojego wolnego czasu, energii i zaangażowania, a więc: szóstoklasistom – Zuzi Z., Bartkowi S., Zosi T., Helenie K., Marcie Ch., Martynie W., Poli G., Adamowi G. oraz piątoklasistom – Agacie J., Neli K. i Wojtkowi S. – koordynator „zapaleńców” – Katarzyna Krzempek-Ślezińska:)

.

Scroll to Top