Pokaz diafilmów

W SPTE zawsze chętnie podróżujemy, wybieramy się na wycieczki bliskie i odległe, poznajemy świat w jego różnorodności nie tylko ze szkolnych ławek. Tym razem postanowiliśmy się wybrać w podróż sentymentalną – w przeszłość. Pomogli nam w tym państwo Mariola i Grzegorz Ptakowie, którzy przyjęli zaproszenie do naszej szkoły i przeprowadzili pokaz diafilmów dla uczniów  klas czwartych.

Nie była to wycieczka w odległą przeszłość, nauczyciele oglądali diaskopy z sentymentem wspominając dzieciństwo i pokazy domowe, ale dla uczniów był to zupełnie nowy (choć w istocie stary wink ) świat. W przyciemnionej sali, zapatrzeni w przesuwające się obrazy czwartoklasiści, jak urzeczeni słuchali głosów pani Marioli i pana Grzegorza, którzy rewelacyjnie interpretowali pokazywane bajki. Po pokazie diaskopom –  tym większym i mniejszym, mogli się przyjrzeć także uczniowie klas młodszych. Niestety aparat fotograficzny zawiódł i nie spisał się w zaciemnionych warunkach, nie pokażemy zatem zdjęć z pokazu, ale pozwolimy zerknąć na kilka kadrów z prezentowanych bajek.

.

Może i was rozbawi krokodyl Gienio, który szukał przyjaciół i został… Czerwonym Kapturkiem?

.

Może uśmiech obudzi Karlson z dachu – sprawca domowej powodzi?

 

Wszystkim życzymy miłego oglądania, a państwu Ptakom dziękujemy serdecznie za świetny pokaz i rewelacyjną interpretację głosową! 

Scroll to Top