Pięknie jest pomagać…

… wiemy o tym i tą zasadą kierujemy się niezależnie od pory roku. Zima jednak bardziej zmusza nas do refleksji nad położeniem innych, a czas świąteczny sprzyja dzieleniu się.

Jeszcze w październiku zajęliśmy się zbieraniem karmy, kocy, misek, posłań, obroży, smyczy i wszystkiego, co mogłoby się przydać w schronisku dla zwierząt. Zima to niezwykle trudny czas nie tylko dla nas, ale też dla naszych braci mniejszych, wspólnie pomagamy im go przetrwać.

Pod koniec listopada pomyśleliśmy o dzieciach, które nie miały tyle szczęścia w życiu, co my. W akcji „Paczka pod choinkę”  przygotowaliśmy pakunki dla dzieci z Białorusi, Rumunii i Ukrainy. Przed Świętami Bożego Narodzenia, okresem, kiedy tak wiele dobra nas otacza, nasze serca biją radośniej  na myśl o 54 uśmiechach na 54 małych buziach dzieciaków, do których dotrą przygotowane przez nas podarki. Takie wspólne, rodzinne przygotowywanie paczek, rozmowy o sytuacji dzieci na świecie są lepsze niż niejedna lekcja wychowawcza, dlatego za zaangażowanie w akcję dziękujemy zarówno naszym uczniom jak i ich rodzicom!

To nie koniec dobra, które tak pięknie zakwita, kiedy zasiać je wokół siebie. Mamy w zanadrzu jeszcze wiele nasionek i nie ustaniemy w ich rozsiewaniu. 

Scroll to Top