Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w naszej szkole

W tym roku po raz kolejny świętujemy miesiąc bibliotek szkolnych. W ramach obchodów – przypadających na październik – uczniowie wzięli udział w zajęciach, na których każdy z nich wykonywał ilustrację do ulubionej lektury. Rysowali oni bibliotekę, karty tytułowe lub tzw. grzbiety książek, z których po ułożeniu jeden obok drugiego powstał regał z ich bestsellerami! 

Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z chęcią dali się wciągnąć w zabawę poświęconą książce, co dowodzi, że w naszej szkole czytelnictwo wcale nie przegrywa z nowoczesnymi technologiami! Organizatorkami zajęć były panie: Ewa Mrowiec (która zajęła się opracowaniem scenariusza oraz zadań) i Grażyna Mrowiec (niezmiennie czuwająca nad estetyką i efektami plastycznymi). 

 

Niech to świętowanie będzie dla Wszystkich zachęceniem, by nadal tak tłumnie odwiedzać bibliotekę szkolną, bo niewątpliwie widok małych i dużych czytelników z książką jest najlepszym ukoronowaniem tego święta!  

Scroll to Top