Rajd Reformacyjny

W Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego październik rozpoczęliśmy ciesząc się piękną pogodą podczas Rajdu Reformacyjnego.

Już od początku tygodnia wpatrywaliśmy się w niebo, trzymając kciuki za pogodną sobotę. Okazało się, że dobre życzenia uczniów, nauczycieli i rodziców, mają swoją niezaprzeczalną moc. Sobota przywitała nas słonecznym i bezchmurnym niebem. Na rajd, który miał nie tylko zintegrować naszą szkolną społeczność, ale też podkreślić znaczenie 500-lecia Reformacji, wybraliśmy się ruszając z dwóch różnych punktów, by spotkać się w Kościele Leśnym w Lesznej Górnej (tzw. Spowiedzisko).

Klasy młodsze wędrowały spod Tułu, zaś starsze z Cisownicy. Wyruszyliśmy o umówionej porze licząc na to, że uda nam się spotkać po drodze i wspólnie dotrzeć na miejsce. Śmiechom, rozmowom, wymianie myśli nie było końca. Dzieci, rodzice, nauczyciele – wszyscy znaleźli wspólne tematy i czerpali radość z wędrówki. Widoki zielonych jeszcze łąk, błękitnego nieba i krów pasących się na zboczach, stanowiły piękne tło dla naszych dobrych humorów i uśmiechniętych twarzy.

Ktoś czuwał nad naszą wędrówką, gdyż na miejsce spotkania obydwie grupy dotarły w punkt. Niezwykła frajdą było dla nas to, że w pewnym momencie mogliśmy  obserwować się z oddali.  Wężyk postaci wędrujących po sąsiednim zboczu stanowił  doprawdy malowniczy widok. Do Leśnego Kościoła dotarliśmy już wspólnie, tam zaśpiewaliśmy kilka pieśni, obejrzeliśmy program przygotowany specjalnie na tę okazję i w dobrych humorach wyruszyliśmy w drogę powrotną. To był dobry dzień! 

Fotorelacja

Scroll to Top