Podsumowanie pierwszego miesiąca nauki

Wrzesień ma się ku końcowi, uczniowie wpadli już w szkolny rytm, nauczyciele znów ćwiczą mięśnie, nosząc jak najciekawsze pomoce dydaktyczne, zeszyty, ćwiczenia.  W Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego życie szkolne w pełni.

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego dotarło do nas podziękowanie za udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”. 10 czerwca 432 608 osób z całej Polski, w tym nasi uczniowie i nauczyciele, równocześnie czytało książki, ustanawiając tym samym rekord w zbiorowym czytaniu. Wiadomo, w SPTE czytamy chętnie, kiedy i gdzie tylko się da.

Na początku roku dwadzieścia troje  pełnych zapału, uśmiechniętych dzieciaków złożyło uroczyste ślubowanie, zostając tym samym przyjętych w poczet uczniów SPTE. Teraz przed nimi wspaniała przygoda: zdobywanie wiedzy, odkrywanie nowych, nieznanych światów. Panie Magda i Asia cieszą się ogromnie z tego, że mogły zostać przewodniczkami tej fascynującej podróży.

Fakt, że znów jesteśmy w szkole cieszy nas tak bardzo, że entuzjazm rozlewa się na każdą możliwą okazję.  15 września  nasza radość  przybrała postać groszków, kropek i punkcików we wszystkich możliwych kolorach, ponieważ świętowaliśmy Dzień Kropki.

23 września klasy czwarte wybrały się na rynek, by podczas tradycyjnych „Skarbów z cieszyńskiej trówły” zaśpiewać na regionalną nutę. Po rozweselonych minach wracających uczniów wnieść można było, że cieszyńskie pieśni obudziły w nich wszystko, co najlepsze.

W tym samym czasie, kiedy czwartoklasiści śpiewali, uczniowie klas pierwszych wybrali się do Książnicy Cieszyńskiej, by podczas ciekawych warsztatów dowiedzieć się jak powstaje papier.

U nas w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego dzieje się naprawdę wiele choć to dopiero wrzesień… To będzie dobry rok szkolny!

 

Scroll to Top