Wyprawa na wyspy wiedzy

Kochani, tyle się u nas dzieje, że nie o wszystkim na czas napisać dajemy radę, ale już nadrabiamy zaległości…

22 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu „Wyprawa na Wyspy Wiedzy”. Wiemy, że wyspy te kryją wiele tajemnic, bogate są w niespodzianki, dlatego, żeby poradzić sobie z tym naukowym wyzwaniem, z tą niezwykłą wyprawą, zaprosiliśmy do niej uczniów klas trzecich wszystkich cieszyńskich szkół.

Jak co roku nasi młodzi globtroterzy dopłynęli najpierw na Wyspę Ortografii, gdzie zmierzyć się musieli z podstępnym tekstem dyktanda „Ekologia, Jurek i garniturek”. Po pokonaniu burzliwych fal, najeżonych trudnościami ortograficznymi, śmiałkowie szczęśliwie dopłynęli do kolejnej przystani, gdzie 100 pytań ujarzmić musieli w 10 minut. Po tym wyczerpującym boju, nasi dzielni podróżnicy dopłynęli do Wyspy Tabliczki Mnożenia, gdzie czekały na nich karty z zadaniami, które należało ułożyć w najkrótszym czasie.

Po naukowych zmaganiach trzecioklasiści łapali oddech, własnoręcznie ozdabiając koszulki – wszak sztuka zawsze niesie ze sobą wytchnienie. 🙂

Do pracy  zabrała się Rada Mędrców, czyli komisja konkursowa, poprawiająca, sprawdzająca i oceniająca dokonania dzielnych uczniów. 

Po podsumowaniu wyników okazało się, że wypadliśmy całkiem nieźle.

Na Wyspie Ortografii Wiktoria zajęła 23 miejsce, Małgosia 22, szczęśliwe 13 miejsce zajęła Kinga Weber, zaś Marcin Wisełka uplasował się na 4 miejscu. W konkurencji „Omnibus” Kinga zdobyła szóste miejsce, Gosia trzecie, Wika drugie, a Marcin został Mistrzem.

Wśród pogromców tabliczki mnożenia  Kinga zdobyła czwarte miejsce, Gosia trzecie, Marcin drugie, a Wiktoria zdobyła tytuł Mistrza.

Zliczając punkty, w ogólnej klasyfikacji Marcin Wisełka został zwycięzcą. Gratulujemy!

 

Scroll to Top