Konkurs czytelniczy

SPTE się liczy na tropie każdej tajemnicy

W maju w Bibliotece Miejskiej odbył się III Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy, który w tym roku nosił nazwę „Na tropie tajemnicy”, organizowany przez panią Gosię Skałkę z SP4. Wyzwania związane z serią „Kroniki Archeo” Agnieszki Stelmaszyk zgromadziły miłośników książek z ośmiu cieszyńskich szkół, wśród nich z tajemnicą zmierzył się także nasz zespół: Mirka Bukowiecka, Bartek Chłopek i Olaf Woltman (wiadomo: co trzy głowy to nie jedna!).


Najpierw drużyna stanęła oko w oko z podstępnymi pytaniami testu sprawdzającego znajomość trzech pierwszych części serii, a później…. Ho, ho! W myśl złotej zasady, że dobry film, czy też wydarzenie powinno się rozpocząć od trzęsienia ziemi, a później napięcie ma nieprzerwanie rosnąć, nasi zawodnicy dostali mapy i wyruszyli w tajemniczą podróż po niedostępnych zazwyczaj zakamarkach biblioteki.  Mirka, Olaf i Bartek przemierzyli bibliotekę od strychu po piwnicę. W każdym pomieszczeniu wykazywali się spostrzegawczością i talentami wszelakimi, gdyż musieli odnaleźć przemyślnie ukryte zadania i zmierzyć się z nimi bez trwogi. Trzeba było coś namalować, coś odszyfrować, odczytać ukrytą wiadomość, zapisać za pomocą hieroglifów, napisać opowiadanie… Zadań było bez liku, a warunki nie zawsze sprzyjające 🙂 Z tą piwnicą to nie żarty! Stosownie do treści  jednego z tomów serii panowały tam egipskie ciemności i zawodnicy uzbrojeni jedynie w latarki czołówki śmiało (tej wersji będziemy się trzymać!) ruszyli w mrok….

Teraz zdradzę wam, kochani czytelnicy, największą tajemnicę: oczywiście zależało nam na tym by dobrze wypaść, oczywiście staraliśmy się ze wszech miar, ale choć „Konkurs Międzyszkolny” brzmi niezwykle poważnie, jednak przede wszystkim bawiliśmy się wyśmienicie! Frajdę mieliśmy po prostu, moc radości i jeszcze więcej wyśmienitej zabawy! A zabawa ta rozpoczęła się już podczas książek czytania…

A jak nasza tajemnicza przygoda się zakończyła? Uważni obserwatorzy podczas przeglądania zdjęć zauważą, że po ogłoszeniu wyników Mirka, Bartek i Olaf dosłownie unoszą się nad ziemią 🙂 Wygraliśmy! Dziki taniec radości nawet panią Alę uśmiechnął od ucha do ucha. Na marginesie: Olaf już po raz drugi jest zwycięzcą rzeczonego konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

Scroll to Top