Akcja czytelnicza

Słonie afrykańskie w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego

Pod datą 23 kwietnia możemy znaleźć w kalendarzu Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, książkowego akcentu nie mogło zabraknąć w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego.

21 kwietnia pod hasłem „Dajemy książce drugie życie!” zorganizowano szkolny bookcrossing. Uczniowie mogli przynieść do szkoły książki, które  przeczytali i wraz z rodzicami uznali, że nie będą już do nich wracać. Na „bookcrossingowe” stoliki trafiło wiele ładnie wydanych, niezniszczonych książek, odpowiednich dla dzieci w wieku szkolnym i… Zaczęła się wielka wymiana! Uśmiechnięte buzie uczniów świadczyć mogą o tym, że na szkolnym korytarzu zawiązały się tego dnia nowe czytelnicze przyjaźnie. Wiele książek, które do tej pory leżały na domowych półkach i nudziły się niezwykle, znalazło przyjaciół i zostało serdecznie przywitanych przez nowych właścicieli.

Powodzenie akcji nastroiło nas tak optymistycznie, że postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję zbiórki makulatury „Książka za papier”, z której dochód tradycyjnie przeznaczony jest na zakup nowości do szkolnej biblioteki.  Tu właśnie okazało się jak wielkie serce i ogromne pokłady tężyzny fizycznej mają nasi uczniowie i ich opiekunowie!  Wtedy też wyszło na jaw  jak duża jest nasza szkoła! Może ona pomieścić sporych rozmiarów słonia afrykańskiego z dosyć pokaźnym słoniątkiem u boku… Tyle mniej więcej ważyła zebrana w ciągu trzech dni makulatura J Zebraliśmy 9 000 kilogramów surowca wtórnego. Tak, tak 9 ton! Czekamy na potwierdzenie ze skupu, gdzie nasza makulatura jest sortowana, ale już teraz dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli  się do akcji, jesteście wspaniali! Szczęście to niezwykłe mieć TAKICH uczniów.

Scroll to Top