Bystrzaki lubią matematykę

W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach matematycznych, organizowanych przez cieszyńskie szkoły. Cieszy nas fakt, że oprócz tego, że świetnie się bawiliśmy, to zdobyliśmy też wysokie miejsca.

Pierwszy konkurs – „BYSTRZAK” – organizowała Szkoła Podstawowa Nr 7. Skierowany był on do uczniów klas piątych. Naszą szkołę reprezentowali: Hania Matus (5b), Zosia Teper (5b) i Adam Gawlas (5a). Drużynowo wywalczyli I miejsce!!!

Drugi konkurs – „LUBIMY MATEMATYKĘ” – organizowała Katolicka Szkoła Podstawowa. Tym razem do międzyszkolnej rywalizacji zaproszeni zostali szóstoklasiści. W skład naszej drużyny weszli: Edytka Bolek (6a) Balbina Sikora (6b) i Łukasz Wesołowski (6b). Po bardzo wyrównanej walce zajęli II miejsce  Drużynowe zmagania poprzedził konkurs indywidualny, w którym każdy uczeń pisał test. Poziom był tak wysoki, że aż czterech uczniów (wśród nich Łukasz) zdobyło 24 na 25 punktów i zadecydowano o przeprowadzeniu dogrywki. Ostatecznie Łukasz zajął II miejsce.

Obu drużynom należą się gromkie brawa, gratulacje … i szóstki z matematyki 🙂

 

Scroll to Top