• 30714224_1792357574405562_2466679960966791168_n.jpg

W Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego uczymy się nie tylko języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego czy czeskiego, zgłębiamy też tajniki języka ........migowego :) 

Jakiś czas temu, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania, szkolną świetlicę odwiedziła, nie pierwszy już raz, pani Anna Wojtas-Rduch, która jest pedagogiem specjalnym i instruktorem języka migowego. Uczniowie dowiedzieli od niej wielu rzeczy na temat osób głuchoniemych, poznali podstawowe znaki języka migowego, nauczyli się przedstawiać i pozdrawiać. 

Tak się składa, że pani Ania jest też dyrygentką i założycielką  Niemego Chóru działającego przy kole pedagogów specjalnych na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Narodził się się więc pomysł współpracy, którego efektem jest nagranie teledysku do piosenki pt. "Pół kroku stąd" z filmu "Vaiana - skarb oceanu" - kliknijcie w zdjęcie lub tu, żeby zobaczyć! Piosenkę śpiewa Natalia Nykiel, a występują: Chór Niemy Uniwersytetu Śląskiego i nasz chórek szkolny. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda się razem pośpiewać i pomigać. :)

gm