• banner_zima.jpg
  • DSC08500.jpg
  • DSC08503.JPG
  • DSC08506.JPG
  • DSC08513.JPG

Kwiecień okazał się szczęśliwym miesiącem dla naszych szkolnych Matematycznych Mistrzów. Samo szczęście jednak nie wystarczy aby uzyskać tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Systematyczna praca, rozwiązywanie dodatkowych zadań, słuchanie wskazówek nauczyciela, chłonny umysł i zapał do poznawania nowych zagadnień - oto przepis na sukces.

Zosia Teper i Hania Matus z klasy 6b wykonały to zadanie koncertowo i zostały laureatkami tego prestiżowego konkursu. W przygotowaniach prowadziła je pani Anna Czudek.

Świetnym wynikiem zakończył się dla naszej szkoły konkurs "Lubimy matematykę" organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową.

W grudniu odbył się etap szkolny matematyczno-plastycznego konkursu pt. „Matematyka – Lubię to!” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Najlepsze prace zostały wysłane do Wrocławia, gdzie dokonano ostatecznej oceny. Jurorami byli nauczyciele matematyki i pracownicy wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach matematycznych, organizowanych przez cieszyńskie szkoły. Cieszy nas fakt, że oprócz tego, że świetnie się bawiliśmy, to zdobyliśmy też wysokie miejsca.

Miło nam poinformować, iż czwartoklasista - Michał Król - zdobył I miejsce w VII edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego "Zostań pisarzem z...". Organizatorem konkursu była Biblioteka Miejska w Cieszynie - Oddział dla Dzieci.