• DSC05192.jpg

Uczniowie klas ósmych powoli oswajają się z myślą, że to już ostatnie dni w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego, a i my - nauczyciele, próbujemy do tej myśli przywyknąć.

Przed naszymi dzielnymi ósmoklasistami już wkrótce jeszcze jedno wyzwanie – napisanie egzaminu podsumowującego pracę w szkole podstawowej. Staramy się robić wszystko, by ta sytuacja była dla nich jak najmniej stresująca, dlatego za nimi trzy próbne egzaminy, podczas których mieli szansę oswoić się z arkuszami i procedurami, a także cotygodniowe konsultacje w szkole, podczas których można było dopytywać, dociekać, szlifować, upewniać się, udoskonalać i po prostu ze sobą spotkać.

 

Żeby jednak mieć pewność, że każdemu z naszych uczniów stworzyliśmy okazję do skorzystania z konsultacji, tym razem spotkaliśmy się w szkole w sobotę. Sobota z językiem polskim, matematyką i pizzą okazała się rewelacyjnym pomysłem. Uczniowie podzieleni na małe grupy mogli pracować w swoim tempie nad wybranymi przez siebie zagadnieniami. Centrum dowodzenia z przeróżnymi arkuszami, ćwiczeniami i z konsultantkami – panią Magdą Glac i panią Alicją Czauderną -  rozlokowane zostało na szkolnym korytarzu, a uczniowie pracowali w kilku salach. Był też czas na pogawędki w specjalnie wyznaczonej do tego strefie i na pizzę, rzecz jasna! Ta ostatnia zniknęła w takim tempie, że na dowód pozostaje zdjęcie pustych opakowań :)

 

To był owocny czas – w tę sobotę każdy znalazł to, czego potrzebował: jedni ćwiczenia z języka polskiego, inni z matematyki, jeszcze inni spotkanie i pogawędkę z rówieśnikami, a większość wszystkiego po trochu.

Najbardziej cieszy to, że uczniowie wychodząc ze szkoły upewniali się, czy w przyszłym tygodniu na pewno powtórzymy to wydarzenie. Tak, czekamy na Was!

Alicja Czauderna